La Mancomunitat Camp de Túria premia l’esport comarcal

galadeporte2018

Més de 300 persones assisteixen a la Gala de l’Esport

Més de 300 persones es van donar cita a la Gala de l’Esport organitzada per la Mancomunitat Camp de Túria per a premiar als participants de les Lligues de tennis, futbol 8 i futbol Sala i als guanyadors del Circuit de Carreres Populars que coordina aquesta institució supramunicipal.

L’acte, que va tenir lloc a l’Auditori del Saló Multiusos de Llíria, també va servir per a presentar la pròxima edició de la Carrera de los Árboles y Castillos que se celebrarà els dies 10 i 11 de març.

galamanco2018La Gala de l’Esport va estar presidida per la presidenta de la Mancomunitat i alcaldessa de Marines, Lola Celda, acompanyada pel delegat Territorial de Presidència a València, Francisco Molina, i el director deneral d’Esports, Josep Miquel Moya. També van assistir la diputada d’Esports, Isabel García, els diputats Rosa Peris i Paco García, així com responsables polítics dels 17 municipis del Camp de Túria, tècnics d’esports, representants de clubs, col·legis, esportistes i els seus familiars.

gala esport mancomunitat 2018-01Lola Celda va destacar la ferma aposta per l’esport: “Per a la Mancomunitat l’esport és una una forma de vertebrar el territori, d’unir els nostres municipis i sentir-nos més a prop, de donar vida a les magnífiques instal·lacions esportives que podem trobar al Camp de Túria”.

Per a la presidenta  “és l’esforç de tècnics municipals, col·legis, clubs, entrenadors, famílies i esportistes el que fa que els responsables polítics continuem apostant per aquest projecte esportiu comú” i va a animar als assistents a continuar “fent de l’esport el nexe d’unió de la nostra comarca”.

gala esport mancomunitat 2018-01

CLASIFICACIÓN DEL CIRCUITO DE CARRERAS POPULARES

SENIOR-MASCULINO.

  1. Juan José Lopez Villanueva – Redolat Team
  2. David Puchol Martinez – CA Edeta Llíria
  3. Juan José Vaz Saez – Torrent Corre

VETERANO – A MASCULINO.

  1. Juan José Cano Vaquero – Delta Valencia C.A
  2. David Aguilera Valencia – Independiente
  3. Julio Zarzo Escrich – CA Vilamarxant

VETERANO – B MASCULINO.

  1. Noureddine Ahlam Ezidani – Gaes Running Team
  2. Jose Romero Marco – Delta Valencia C.A
  3. Miguel Castellano Perez – Benicorrer Benissanó

VETERANO – C MASCULINO.

  1. Salvador Pons Planells – CA Correliana
  2. Luis García Espinosa – CA La Pobla de Vallbona
  3. Jaime Blasco Belda – Unión Deportiva Orriols

VETERANO – D MASCULINO.

  1. Juan Bonillo Bernet – SD Correcaminos
  2. Roberto Perez Bolumar – Saltamontes
  3. Santiago Todo Sebastiá – Independiente

CLASIFICACIÓN FEMENINA.

SENIOR – FEMENINO

  1. Liz Karina Fernandez Gauto – Torrent Corre
  2. María Arastey Mercader – CA Vilamarxant
  3. María Victoria Contelles Benlloch – CA La Pobla de Vallbona

VETERANA – A FEMENINO

  1. Emily Desprez – Independiente

VETERANA – B FEMENINO

  1. Ana Dominguez Luna – CA Avapace Corre
  2. Suni Miret Marchuet – Burjarruners
  3. Teresa Moya Ramón – CEU Run

VETERANA – C FEMENINO

  1. Eva María Alarcón García – Gaes Running Team

CLASIFICACIÓN GENERAL MASCULINA.

  1. Juan Jose Cano Vaquero – Delta Valencia CA
  2. David Aguilera Valencia – Independiente
  3. Juan José Lopez Villanueva – Redolat Team

CLASIFICACIÓN GENERAL FEMENINA.

  1. Emily Desprez – Independiente
  2. Liz Karina Fernandez Gauto – Torrent Corre
  3. María Arastey Mercader – CA Vilamarxant

CLASIFICACIÓN GENERAL DE CLUBS.

  1. CA Correliana
  2. CA Vilamarxant
  3. CA La Pobla de Vallbona

 

 

No hi han comentaris

Respondre

La vostra adreça de correu electrònic no es publicarà.